הכירו את התהליך המבוקר שמאפשר להגדיר בדיוק איזו צורה וגודל של פריט מעוניינים לייצר

 

עיבוד שבבי מכסה מגוון רחב של פעולות שמייצרות מחומר גלם פריט או חלק מסוים. מדובר בתהליך מבוקר, שמאפשר להגדיר באיזה חומר משתמשים ולאיזו צורה וגודל סופיים מעוניינים לעבד אותו.

 

התהליך יכול לכלול הוספת חומרים או הסרת חומרים, כפי שניתן לבצע בפעולות כגון חיתוך או קידוח. למרות שעיבוד שבבי נפוץ ביותר עם מתכת, ניתן לבצע אותו גם עם חומרים אחרים, כגון עץ, קרמיקה, פלסטיק ותרכובות מורכבות.עיבוד שבבי היה מונח שפותח לראשונה סביב אמצע המאה ה-19.

 

הוא תיאר את השימוש במכונה לעיבוד חומרים לסוג כלשהו של צורה גאומטרית רצויה. ככל שהעבודה עם מכונות נעשתה רווחת יותר, כך בוצעו יותר ויותר תהליכי עיבוד שבבי במכונות מסוג זה.

באותן שנים ראשונות של שימוש בעיבוד שבבי, בוצעו בעיקר כרסום, קידוח וניסור.

 

אז, היו אלה תהליכי ייצור חדשניים, אולם כיום הם מכונים תהליכי עיבוד מסורתיים.בשנים האחרונות קיימים שני תהליכי עיבוד שבבי עיקריים: קידוח וכרסום.

 

ישנם תהליכים אחרים שיכולים להיחשב כחלק מהעיבוד המודרני, רק משום שהם משתמשים בדרך כלל בכלי עבודה מכניים מודרניים, כגון עיצוב וניסור.

 

פעולות עיבוד שבבי במכונות מודרניות מאפשרות להציג את החומר נע כנגד כלי החיתוך, בדומה לתהליך שרואים במחרטה. כיום התהליך נשלט על ידי מחשב מרכזי במקום שיתבצע באופן ידני.

 

כך, למשל, בפעולות כרסום בעיבוד שבבי מודרני, נחתכת פיסת מתכת נייחת על ידי כלי חיתוך מסתובב שנשלט על ידי מחשב.

קרמונה | עיבוד שבבי

עיבוד שבבי
עיבוד שבבי בצפון